KVH

Drewno konstrukcyjne w naszych domach.

Bezpieczeństwo i jakość naszych domów jest dla nasz najważniejsza, dlatego do budowy konstrukcji drewnianych używamy tylko drewna najwyższej jakości. Drewno używane do wykonania wszystkich elementów domu szkieletowego a szczególnie ścian konstrukcyjnych musi być najwyższej jakości i dlatego Wasz dom zostanie wybudowany z drewna konstrukcyjnego C24 lub KVH. KVH od nazwy Konstruktionsvollholz czyli drewna produkowanego przez firmy, które mają uprawnienia do jego produkcji, Przy produkcji obowiązują bardzo rygorystyczne normy jakościowe i wytrzymałościowe. To znaczy że pojedyncze elementy wyselekcjonowanego drewna są wycinane, bez rdzenia wzdłużnie. Elementy te są ze sobą łączone i klejone na mikrowczepy. W końcowym efekcie powstają długie elementy dochodzące nawet do kilkunastu metrów, Drewno KVH jest wytrzymałe, trzymające swój wymiar, nie pęka i się nie skręca (co ma często miejsce przy domach gdzie cena domu może odbiegać od standardów rynkowych), Drewno C24 i KVH jest standardowo niskiej wilgotności. Często klienci gdy widzą jak konstrukcja domu drewnianego moknie na deszczu zadają pytanie czy to nie zaszkodzi ? Drewno tej klasy oczywiście będzie mokre co może niepokoić, ale przez to że jest to konstrukcja strugana, gładka, fazowana i sucha to wilgoć / woda nie wchodzi w głąb konstrukcji a wilgoć znajduje się tylko w wierzchniej części drewna, która bardzo szybko odparowuje. Wykonujemy z niego:: podwaliny, oczepy, stropy, ściany, szkielety domów drewnianych i konstrukcje dachowe.
Drewno BSH Brettschichtholz czyli drewno klejone warstwowo występujące nieco rzadziej ale też jest istotną częścią konstrukcji. Użyjemy go w przypadkach gdy mamy duże rozpiętości stropów, dachów lub będzie konieczne zastosowanie tego rozwiązania z względów konstrukcyjnych. Wykonać możemy z niego każdy element konstrukcyjny domu ale z uwagi na jego wyższą cenę kierujemy się zasadą optymalizacji rozwiązań konstrukcyjnych i materiałowych stosując drewno KVH gdy wymaga tego projekt konstrukcji Waszego domu lub gdy po prostu sobie tego życzy klient 🙂

Należy też poruszyć watek bezpieczeństwa przeciwpożarowego domów szkieletowych ale tu można odesłać do ciekawego artykułu pod tym linkiem. Energo domy drewniane, domy szkieletowe czy też do domy modułowe spełniają obowiązujące przepisy przez zastosowanie odpowiednio dobranych materiałów izolacyjnych, płyt poszycia zewnętrznego i wewnętrznego.

Przeczytaj również